Skład


Edyta - sopran

Zdolna, rezolutna i bardzo dobrze zorganizowana dziewczyna. śpiewa, bo sprawia jej to wielką przyjemność - czuje, że to najlepsze, co może z siebie dać, aby nieść chwałę swemu Stwórcy. Prócz dźwięku głosu, którym służy w zespole od samych jego początków, zawsze wnosi do zespołu mnóstwo radości i pogody ducha, co udzielają się wszystkim wokół niej :) Dla równowagi - kiedy trzeba, potrafi też przywołać ludzi do porządku! Posiada wyraźne zainteresowania i zdolności matematyczne, które realizowała studiując na pewnej -cenzura- uczelni w Krakowie (zdradzimy, że w nazwie tej uczelni wykorzystane są pierwsze litery imion Anastazja Gosia i Hela). Dostrzega i ceni piękno przyrody - czasem zabiera cały zespół na atrakcyjne wycieczki w przeróżne malownicze zakątki! Poza tym lubi jazdę na łyżwach, rolkach, rowerze, pływanie, a także długie spacery i oglądanie gwiazd w towarzystwie pewnego przystojnego młodzieńca z północy...

Dorota - sopran, skrzypce

Absolwentka Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Gra na skrzypcach, interesuje się muzyką. Jak na blondynkę jest nad wyraz inteligentną osobą. Nie lubi monotonii, nudy i bezczynności.

Na pytanie: dlaczego śpiewasz? Odpowiada: "Pan Bóg dal mi taki talent, więc chcę nim służyć. Kiedy śpiewam, wtedy On przemawia do mojego serca."


Tymek - bas

Gdyby nie to, że ze studiuje w Podkowie Leśnej zapewne nie śpiewałby w zespole bo pochodzi z daleka. Pod względem odległości miejsca urodzenia od małopolski zdecydowanie przebija wszystkich dotychczasowych członków. W wyniku splotu okoliczności dołączył do zespołu spontanicznie w 2018 roku.


Janusz - bas

Interesuje się motoryzacją, muzyką. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi, jeździć na rolkach i oczywiście śpiewać. Ostatnio najbardziej kręci go szukanie odpowiedniej pracy dla siebie.

"W zespole śpiewam od początku jego istnienia czyli od 17 lat. Przez muzykę, którą tworzymy chcę przekazać innym to co dla mnie jest w życiu najważniejsze. Marzę o ... Marze czasami o takim świecie w którym ludzie są szczęśliwi, kochają bezwarunkowo, nie ma zapłakanych dzieci, niepotrzebne są szpitale i wiezienia, a zamiast cmentarzy są ogrody, zamiast betonowych ulic łąki... Wierzę, że nie jest to tylko mgliste marzenie, ale rzeczywistość jaką Bóg dla nas stworzył i stworzy na nowo, już niedługo kiedy powróci w wielkiej chwale."


Jola - alt, flet
Sympatyczna, skromna kobieta. Ze względu na rozliczne zajęcia dobrze zorganizowana. Zaczęła z nami śpiewać w 2004 roku, ale ponieważ została pierwszą mamą w naszym zespole to w 2008 roku przeszła na urlop wychowawczy. Pod koniec roku 2013 wróciła do nas z nowymi siłami i zapałem.Marcin - bas

Na koncertach Fileo bywał jako słuchacz nie raz, ale swoją przygodę na poważnie rozpoczął w 2017r. Wykonywany zawód zdecydowanie ułatwia mu wystąpienia publiczne, ale utrudnia znalezienie dogodnego terminu na koncerty. Lubi w ciszy przyrody wsłuchiwać się w głos Boży. Natomiast każdy może zauważyć, że jest najwyższy w naszym zespole.

Krzysiek - tenor

Ten młodzieniec jest częścią Fileo od 2007 roku. Na początku dojeżdżał z daleka, ponieważ mieszkał najdalej na północ ze wszystkich członków naszego zespołu, bo aż w Gdańsku. Absolwent GUMedu. Lubi poznawać nowych ludzi, słuchać dobrej muzyki oraz grać na gitarze, ale także odbywać długie spacery i oglądać gwiazdy w towarzystwie pewnej zdolnej, rezolutnej i bardzo dobrze zorganizowanej dziewczyny... Niekiedy przyjemność sprawia mu również rozmyślanie w samotności. Jest niezwykle utalentowany przynajmniej w kilku dziedzinach. Przykład? Nie musiał przyjeżdżać na wszystkie próby Fileo. (Na pewno te tłumaczenia, iż mieszkał 600 km od reszty zespołu, to tylko wymówki!)

"W życiu liczy się dla mnie wdzięczność Bogu za to, co mi dał i nadal daje. Wziąłem sobie do serca słowa z Psalmu 50: 'I wzywaj mnie w dniu niedoli, Wybawię cię, a ty mnie uwielbisz!' - doświadczając Bożego wybawienia chcę Go w zamian uwielbiać całym życiem, wyrażając to także śpiewem, którym mogę opowiadać o moim Zbawcy innym ludziom!"

Natalia - alt

Jej głos roznosi się ze strony altu, choć może nie do końca się z tym głosem identyfikuje. Wrażliwa, trochę skryta, ale na drugi rzut oka wesoła, przyjacielska i otwarta. Młoda ciałem i pod względem stażu w zespole (2009 rok). Choć na palcu lśni się złoty krążek, nie można powiedzieć, że znalazła już spokojną przystań i zakotwiczyła w Lipnicy na dobre. Ale przynajmniej na próby przyjeżdża, choćby wiązało się to z przejechaniem połowy Polski :)Marysia - fortepian

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, emerytowana nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej. Tworzy aranżacje do niektórych utworów i wytrwale stara się nas ich nauczyć. Jest osobą dobrze zorganizowaną i spokojną. W zespole zajmuje się również dokumentowaniem w formie video naszych wspólnych wyjazdów i spotkań. Długo by zajęło wypisywanie mnogości jej zalet i zasług... Ale są bezsprzeczne! Posiadanie takiej akompaniatorki to skarb dla naszego zespołu!

Ania - sopran

Wrażliwa, zawsze uśmiechnięta, gra na skrzypcach. Lubi spędzać czas na łonie natury, gotować i oglądać dobre filmy.

Niezastąpiony kronikarz naszego zespołu! Nie do końca odkryty talent plastyczny. Lubi rozmawiać i czytać. Zawsze potrafi powiedzieć komuś miłe słowo, pocieszyć, pochwalić. Ma dobre podejście do dzieci i lubi z nimi spędzać czas.

Śpiewała z nami w alcie oraz grała na skrzypcach od 2001 do 2009 roku. Obecnie od 2018 roku wspomaga nas w razie potrzeby w sopranie, a także realizując swoje zdolności pedagogiczno-opiekuńcze w opiece nad pociechami śpiewających.