Obecny skład

Edyta – sopran

Zdolna, rezolutna i bardzo dobrze zorganizowana dziewczyna. Śpiewa, bo sprawia jej to wielką przyjemność – czuje, że to najlepsze co może z siebie dać, aby nieść chwałę swemu Stwórcy. Prócz dźwięku głosu, którym służy w zespole od samych jego początków, zawsze wnosi do zespołu mnóstwo radości i pogody ducha, które udzielają się wszystkim wokół niej 🙂 Dla równowagi – kiedy trzeba, potrafi też przywołać ludzi do porządku! Posiada wyraźne zainteresowania i zdolności matematyczne, które realizowała studiując na pewnej -cenzura- uczelni w Krakowie (zdradzimy, że w nazwie tej uczelni wykorzystane są pierwsze litery imion Anastazja, Genowefa i Hela). Dostrzega i ceni piękno przyrody – czasem zabiera cały zespół na atrakcyjne wycieczki w przeróżne malownicze zakątki! Poza tym lubi jazdę na łyżwach, rolkach, rowerze, pływanie, a także długie spacery i oglądanie gwiazd w towarzystwie pewnego przystojnego młodzieńca z północy…

Dorota – sopran, skrzypce

Absolwentka Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Gra na skrzypcach, interesuje się muzyką. Jak na blondynkę jest nad wyraz inteligentną osobą. Nie lubi monotonii, nudy i bezczynności. Na pytanie: dlaczego śpiewasz? odpowiada:

“Pan Bóg dał mi taki talent, więc chcę nim służyć. Kiedy śpiewam, wtedy On przemawia do mojego serca.”

Krzysiek – tenor

Ten młodzieniec jest częścią Fileo od 2007 roku. Na początku dojeżdżał z daleka, ponieważ mieszkał najdalej na północ ze wszystkich członków naszego zespołu, bo aż w Gdańsku. Absolwent GUMedu. Lubi poznawać nowych ludzi, słuchać dobrej muzyki oraz grać na gitarze, ale także odbywać długie spacery i oglądać gwiazdy w towarzystwie pewnej zdolnej, rezolutnej i bardzo dobrze zorganizowanej dziewczyny… Niekiedy przyjemność sprawia mu również rozmyślanie w samotności. Jest niezwykle utalentowany przynajmniej w kilku dziedzinach. Przykład? Nie musiał przyjeżdżać na wszystkie próby Fileo. (Na pewno te tłumaczenia, iż mieszkał 600 km od reszty zespołu, to tylko wymówki!)

“W życiu liczy się dla mnie wdzięczność Bogu za to, co mi dał i nadal daje. Wziąłem sobie do serca słowa z Psalmu 50:

I wzywaj mnie w dniu niedoli, Wybawię cię, a ty mnie uwielbisz!

Doświadczając Bożego wybawienia chcę Go w zamian uwielbiać całym życiem, wyrażając to także śpiewem, którym mogę opowiadać o moim Zbawcy innym ludziom!”

Janusz – bas

Interesuje się motoryzacją, muzyką. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi, jeździć na rolkach i oczywiście śpiewać. Ostatnio najbardziej kręci go szukanie odpowiedniej pracy dla siebie. Śpiewa basem, gra na klarnecie, a to nie koniec jego talentów.

“W zespole śpiewam od początku jego istnienia czyli od 21 lat. Przez muzykę, którą tworzymy chcę przekazać innym to co dla mnie jest w życiu najważniejsze. Marzę o … Marzę czasami o takim świecie w którym ludzie są szczęśliwi, kochają bezwarunkowo, nie ma zapłakanych dzieci, niepotrzebne są szpitale i wiezienia, a zamiast cmentarzy są ogrody, zamiast betonowych ulic łąki… Wierzę, że nie jest to tylko mgliste marzenie, ale rzeczywistość jaką Bóg dla nas stworzył i stworzy na nowo, już niedługo kiedy powróci w wielkiej chwale.”

Natalia – alt

Jej głos roznosi się ze strony altu. Wrażliwa, trochę skryta, ale na drugi rzut oka wesoła, przyjacielska i otwarta. Do zespołu dołączyła w 2009 roku. Lubi zajmować się ciałem, a zwłaszcza zadbaniem, by nie chodziło głodne. Niektórzy powiadają, że ma relaksujący dotyk. Choć na palcu lśni się złoty krążek, nie można powiedzieć, że znalazła już spokojną przystań i zakotwiczyła w Lipnicy na dobre. Ale przynajmniej na próby przyjeżdża, choćby wiązało się to z przejechaniem połowy Polski 🙂

Boguś – tenor

W zespole śpiewał od 2007 roku. Z wykształcenia jest technologiem żywienia. Niestety w zespole nie mieliśmy możliwości skosztowania jego produkcji, choć on sam lubi zjeść małe co nieco 🙂 Jest bardzo pozytywnie zakręcony – może z jednym negatywem jego “zakręconych nut”, które gubi.
W zamierzchłej przeszłości studiował leśnictwo, połączone z praktycznym grzyboznawstwem, czyli włóczeniem się po lesie. Inne wyczyny pozostawiamy do opowiedzenia na długie zimowe wieczory. Uwielbia żartować i sam cieszy się z tych żartów. Trudno powiedzieć, co robi w wolnych chwilach, gdyż, według niego, nie posiada takowych. Niestety znalezienie przez niego pracy u sąsiada zza Odry sprawiło, że od 2015 roku przestał brać czynny udział w życiu zespołu. Gdy jednak okazało się, że u nas słońce równie dobrze świeci powrócił do kraju, a w 2022 roku także do zespołu.

Ania – alt

Wrażliwa, zawsze uśmiechnięta, gra na skrzypcach. Lubi spędzać czas na łonie natury, gotować i oglądać dobre filmy.
Niezastąpiony kronikarz naszego zespołu! Nie do końca odkryty talent plastyczny. Lubi rozmawiać i czytać. Zawsze potrafi powiedzieć komuś miłe słowo, pocieszyć, pochwalić. Ma dobre podejście do dzieci i lubi z nimi spędzać czas.
Śpiewała z nami w alcie oraz grała na skrzypcach od 2001 do 2009 roku. Obecnie od 2018 roku wspomaga nas w razie potrzeby w sopranie, alcie a także realizując swoje zdolności pedagogiczno-opiekuńcze w opiece nad pociechami śpiewających.

Michał – bas

Jak na razie jest “naj” w kilku dziedzinach. A mianowicie: najmłodszy kawaler w zespole, najniżej śpiewający bas jakiego kiedykolwiek mieliśmy, największego wzrostu i najdalej dojeżdzający na próby członek zespołu. Swoją muzyczną podróż z nami rozpoczął w 2022 roku. Miłośnik dwóch kółek (tych z silnikiem). Człowiek słusznej postury o gołębim sercu. Odmłodził skład zespołu.

“Inteligentnym nie jest ten, kto potrafi posługiwać się sarkazmem;
Ale ten, kto potrafiąc się nim posługiwać, świadomie tego nie robi”.